Rama parashikon mandatin e 4-të për PS, me këtë deklaratë i çmend demokratët

Kryeministri Edi Rama ka për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit.

Rama tha se që nga viti 2005, PS ka pasur rritje të votave, ndërsa parashikoi dhe një mandat të katërt për PS. 

"Që nga viti 2005 vetëm po rritemi, në 2009 humbëm për shkak të formulës së koalicionit. Në zgjedhjet e tjetra PS do të jetë mbi 850 mijë vota. Nuk e vendos unë sa vota do marr por jemi në rritje dhe parashikoj mandatin e katërt"-tha Rama.