Rezultatet e zgjedhjeve, Rama: LSI-PD nuk fiton dot, kryeministër do të jetë...

Kryeministri Rama deklaroi se opozita nuk fiton dot përballë PS-së, pasi ky popull nuk mund të bëhet për “budaalla”.

"Ky popull nuk është budalla! Jua kam thënë atyre që ishin para, po ua them dhe ju, duhet të kapërceni një hendek të madh për të marrë vota. 

Nuk merrni vota as me lista të hapura dhe as të shqyera, sepse ju kujtoni se shqiptarët janë budallenj. Për sa kohë mendoni se shqiptarët janë budallenj, nuk keni shans të konkurroni PS. Listat janë të hapura”, tha Rama.