“Shqipëria më e shpejtë se vendet e BE”/ Rama jep lajmin fantastik: Në fundjavë...

Kryeministri Rama mesditën e sotme ka konfirmuar një tjetër lajm fantastik. 

Rama shkruan se në fundjavë do të vijnë mijra vaksina nga kompania Astrazeneca dhe në këtë mënyrë Shqipëria ec më shpejt se vendet e BE-së. 

“Të shtunën dhe të dielën mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina Astrazeneca. Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në vendet e para të klasifikimit europian për shpejtësinë e vaksinimit dhe ne do ta tejkalojmë objektivin e 500 mijë të vaksinuarve brenda majit”, njofton Rama.