"Boll më! U mbush kupa"/ Behet gati shkarkimi i Ilir Metës, gjithçka nis ditën...

Të hënën Partia Socialiste nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të Republikës. 

Tashmë është "mbushur kupa" dhe Ilir Meta nuk do ta shfrytëzojë zyrën e Presidentit për interesat personale të LSI-së. 

Kjo është nisma e dytë e PS-së për shkarkimin e Metës i cili do detyrohet të largohet dhe më pas SPAK dhe Drejtësia e Re të nisë hetimet e pasurisë.