Veliaj del papritur dhe jep lajmin e bukur të mbrëmjes/ Ja sa mandate fiton PS-ja...

Partia Socialiste për herë të parë në histori do të vijojë qeverisjen gjatë mandatit të 3-të. 

Sapo del në deklaratë për mediat udhëheqësi socialist në Tiranë, Erion Veliaj i cili kishte një lajm fantastik për PS-në. 

“Ne kemi projeksionet tona, PS del fituese dhe formon e vetme qeverinë e re. Të gjitha sondazhet na kanë nxjerrë fitues me 71-73 mandate, por duhet që çdo votë të numërohet me respekt”, tha Veliaj.