Vila, luks dhe miliona euro jashtë Shqipërisë/ Ja pasuria e Saliut, Metës e Lulit...

Hynë në politikë si leckamanë dhe u bënë me vila luksoze dhe miliona euro pasuri. ER-TV ka publikuar pasurinë marramendëse të Ilir Metës, Monikës, Sali Berishë dhe Bashës. 

》Ilir Meta e Monika - Pallat në Tiranë, vilë në Gjirin e Lalzit me vlerë mbi 1.5 milionë euro, apartament në Tiranë 400 mijë euro, makina luksoze dhe miliona euro pasuri jashtë Shqipërisë. 

》Sali Berisha - Vilë luksoze në Gjirin e Lalzit, apartament ne Tiranë me vlerë 200 mijë euro, biznese të ndryshme dhe miliona euro pasuri jashtë Shqipërisë.

》Lulzim Basha - Vilë në Holandë, apartament në Tiranë 205 mijë euro, apartament në Durrës, apartament në Tiranë, jeton në Vilë me qera (2 mijë euro/muaj)