Zbulohet data kur do ndodhë/ "Ilir Metën do ta çojnë pas hekurve, Amerika...

Drejtësia e Re në bashkëpunim me Amerikën e ka gati të çojë pas hekurave "peshkun e madh", Ilir Metën.

Gazetari i njohur, Frrok Çupi ka zbuluar se pas bllokimit të aeroportit të Rinasit qëndron Ilir Meta. Çupi pretendon se me 26 prill Meta do të arrestohet nga forcat e NATO-s. 

Ndërsa një tjetër problem që ka Meta, janë dosjet e rënda që ka SPAK kundër tij dhe LSI-së.