Zgjedhjet e 25 prillit/ Petrit Vasili na haabit me parashikimin: Ja sa deputet...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili na ka haabitur të gjithë pasi del kundër pritshmërive të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit. 

Vasili ka paralajmëruar se opozita do të marrë çdo masë për të mos lejuar vjedhjen dhe tjetërsimin e votës.  

Siç i thërret kryeministri “Peçoja” bëhet qesharak kur tha se: "LSI-ja do të fitojë 11 deputetë në Tiranë", ndërkohë në total LSI-ja sondazhet e nxjerrin me 4-5 deputet në të gjithë Shqipërinë.