Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama që në mëngjes bën lëvizjen e papritur. Kërkon...

Kur na ndajnë edhe 15 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Edi Rama sot do të mbledhë në selinë rozë drejtuesit politik të PS.

Kryeministri u ka kërkuar “raportin” e punës nga çdo socialist duke i dhënë edhe udhëzimet e radhës, për një fitore historike me plot +75 mandate. 

Ndërkohë kryeministri Rama ka kërkuar që PS të marrë vota nga ish-anëtarë dhe votues të LSI-së duke e çuar partinë e Metës drejt shkrirjes së plotë.