Zyrtare/ Mbyllet numërimi, ja vendimi i fundit për Kuvendin e ri. Socialistët marrin...

Ka përfunduar zyrtarisht numërimi i votave preferenciale për kandidatët.

Nga 36 deputetë që ka qarku i Tiranës, PS do të çojë në Kuvendin e ri 18 deputetë, 15 PD, 2 LSI dhe 1 PSD. Vetëm dy emra arritën që të thyenin "herësin" duke rrëzuar listën e partisë, Fatmir Xhafaj dhe Ornaldo Rakipi duke nxjerrë jashtë Ervin Bushatin dhe Fidel Yllin.

Kurse në listën e kandidatëve më të votuar të PD-së në Tiranë e kryeson Lulzim Basha me 16.183 vota.