“Amerika ia bën 8 me 2”/ Vjen mesazhi i koduar për Ilir Metën, po bëhet gati për...

Ilir Meta i doli në krah Sali Berishës i cili u vlerësua si i korruptuar dhe u shpall “Non Grata” nga SHBA-ja. 

Sot ka reaguar Amerika me një mesazh të “koduar” për Metën i cili pritet të jetë emri i radhës që do t’i ndalohet hyrja.

“Sekretari i Shtetit mori informacion të besueshëm në lidhje me përfshirjen e Berishës në korrupsion. Qeveria amerikane po e bën të qartë se ne nuk do t’u japim mbështetje Sali Berishës dhe individëve të tjerë të korruptuar (duke nënkuptuar Ilir Metën)”, thuhet në reagimin Amerikës.