Basha ka 5 vite që nuk shkel në SHBA, Brenda PD-së zbulojnë ‘goditjen’ që merr...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Indrit Hoxha ka zbuluar se Lulzim Basha nuk shkel dot në SHBA.

Basha duhet të tregohet i qartë edhe në qëndrimin ndaj Berishës, pas shpalljes së këtij të fundit “Non Grata”. Amerika ka paralajmëruar "goditjen" e bujshme ndaj Lulzim Bashës dhe Ilir Metës.

"Pas Sali Berishës, Lulzim Basha duhet të japë një shpjegim, pse ka 5 vite që nuk shkel dot në SHBA. Mos i është ndaluar hyrja në Amerikë...?”, thumbon demokrati Indrit Hoxha.