Baton Haxhiu jep mesazhin e fortë, tregon fundin e Sali Berishës. Prisni që të...

Baton Haxhiu është shprehur se berishizmi në ditën e sotme nuk ekziston. 

Analisti i njohur, thotë se Saliu i takon një epoke të shkuar që filloi në 90’ me lojën e shpifjes dhe do të përfundojë me të. 

“Në gjuhën politike, një periudhë post një lideri përcaktohet kur ai heq dorë nga privilegjet, ndaj berishizmi nuk ekziston. Ndaj Berisha e ka pasur fundit siç ka filluar, pra ka fillua me lojën e shpifjes politike dhe ka përfunduar me të”, tha analisti Haxhiu.