E FUNDIT/ Nisin problemet për Sali Berishën dhe familjen e tij, Amerika i shpall...

SHBA ka futur në listën e zezë, Sali Berishën dhe familjen e tij.

Lajmin e ka dhënë Sekretari amerikan, Antony Blinken i cili e etiketon Saliun si të korruptuar. 

"Akte të korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë, Sali Berisha minojnë demokracinë në Shqipëri. Unë jam duke caktuar publikisht Berishën dhe anëtarët e familjes së tij të afërt si të papërshtatshëm për hyrjen në Shtetet e Bashkuara", njofton Amerika.