E papritur/ Aleati i PD-së i del kundër: Luli të japë dorëheqjen dhe të nisë...

"Demokratët duhet të analizojë gabimet që nuk e nxorën fituese në zgjedhjet e 25 prillit". 

Kështu mendon Agron Duka i cili del kundër Lulzim Bashës i cili duhet të largohet pasi Partinë Demokratike e pret një "e ardhme e errët".

“Nëse PD-ja nuk i analizon gabimet e veta, e ardhmja është e errët. Basha duhet patjetër të ribëjë zgjedhje të lira në Partinë Demokratike. Demokratët duhet të zgjedhin lidershipin e ri të PD-së”, tha Duka.