E papritura/ Zyrtari i lartë i PD-së del kundër Berishës, kërkon që Amerika...

Ish-kryetari i PD, Eduard Selami ka reaguar pas vendimit të DASH për shpalljen “non-grata” të Sali Berishës dhe familjarëve të tij. 

Selami falenderon SHBA për këtë vendim, dhe thotë se ky është fillimi i fundit të korrupsionit dhe pandëshkueshmërisë.

“Fillimi i fundit të korrupsionit dhe pandëshkimit të lartë dhe të gjatë në Shqipëri. Faleminderit USA”, deklaron Selami.