“E turpshme”/ Ambasadori në Washington zbardh telefonatën me Ilir Metën dhe...

Ilir Meta, reagoi me tone të ashpra ndaj vendimit të Amerikes për t’i ndaluar hyrjen Sali Berishes.

Fatos Tarifa, ish-ambasador i Shqipërisë në SHBA, i caktuar nga Ilir Meta në kohën kur ishte kryeministër i ka drejtuar një letër publike Metës lidhur me reagimin e tij të ashpër ndaj SHBA. 

Ai ka zbuluar dhe një telefonatë me Metën, duke i thene: “Është e turpshme ajo që ka bere Saliu. Unë nuk u shërbej interesave të asnjë individi dhe të asnjë partie politike”.