“Edi sjell detin më pranë”/ Rama po punon për shqiptarët, rruga fantastike drejt...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një video nga aksi panoramik i bajpasit të Fierit.

Kreu i qeverisë, teksa uron fundjavë të bukur qytetarëve që zgjedhin ta kalojnë në Vlorën dhe më tutje, thekson se ky aks e ka sjellë detin më pranë. 

"Një fundjavë të bukur për ata që zgjedhin Vlorën e tutje, me një aks të ri panoramik si bajpasi i Fierit që e ka sjell detin më pranë”, shkruan Rama.