“Hap sytë, po të pret burgu”/ Metës i del situata nga kontrolli pasi sulmoi Amerikën

Shpallja “Non Grata” e Sali Berishës ka tronditur politikën shqiptare. 

Nëse kthehemi pas në kohë, aleati më i madh i Berishës ishte Ilir Meta. Në vitin 2009 ata krijuan bashkë qeverinë ku plasën një sërë skandalesh, që nga videoja e famshme Meta-Prifti, afera e CEZ, afera CEZ-DIA, etj. Pasuria e Ilir Metës është e pajustifikuar dhe presidenti pritet të jetë "peshku" i radhës.

“Ore hap sytë për veten tënde. Pas Saliut do futesh ti në burg bashkë me Monikën”, shkruan një djalë në Facebookun e Presidentit që sot i doli në mbrojtje Saliut.