“Hë ti...je gjirokastrit”/ Rama i shkrin të gjithë së qeshur dhe vë në siklet...

Kryeministri Edi Rama ishte në Manzë të Durrësit ku ka dorëzuar çelësat e shtëpive të reja. Ndërkohë nuk kanë munguar batutat e kryeministrin:

Rama: Hidhi një gotë raki edhe ministrit Ahmetaj, se e merr me vete se ai është gjirokastrit 
Kryefamiljari: Unë e bëj vetë rakinë, nuk e pi 
Ahmetaj: Një gëzuar do e bësh ti, rakia qenka shumë e mirë 

“Hë ti, merre gotën me vete tani si gjirokastrite që je”, i drejtohet Rama - Ahmetajt.