I ndërton shtëpinë e re, demokrati befason Ramën: Nuk jam i kënaqur me...

Edi Rama në Shijak dorëzoi çelësat e disa shtëpive individuale të ndërtuara nga qeveria shqiptare.

Kryeministri kësaj here ishte në banesën e një familje demokrate, me të cilët nuk i ka kursyer batutat. 

Rama: Ku je ti mo i PD? Ndaj ta kemi bërë shtepine të verdhë që të të vijë cik drita të kthjellohesh. Hajde more shife banjën, çfarë banje të kemi bërë...
Militanti i PD-së: Nuk jam i kenaqur, uji është i ftohtë. Ndërtuat gjithë këtë shtëpi dhe nuk i vendosët bolier… 
Rama: Do ngrofet dhe uji mos ki merak.