Ilir Meta do të shkarkohet/ E FUNDIT: Del emri, presidenti i ri do të jetë...

Pas fitores në zgjedhje, PS ka nisur punën për të shkarkuar Ilir Metën, ndërsa sot ka dalë emri favorit për ta zëvendësuar. 

Pandeli Majko është i preferuar i Edi Ramës për ta vendosur në postin e Presidentit. Gjithashtu për Majkon pritet të japë "OK" edhe opozita.

‘Gjasat që unë të jem President i vendit janë rritur shumë dhe besoj që pas shkarkimit të Ilir Metës, unë do të trashëgoj atë pozicion për të gjithë shqiptarët, pa dallime partiake, tha Majko.