“Ktheji paratë e vjedhura”/ Pas Amerikës, vjen reagimi i bujshëm për Sali Berishën

Pas shpalljes “Non-Grata” të familjes Berisha nga SHBA, ka reaguar edhe gazetari Sokol Balla. 

Sali Berisha e humbi betejën me historinë dhe tashmë duhet t'i kthejë shqiptarëve paratë e vjedhura.

“Humbe edhe betejen me Historine. Te mundi dhe Ajo. Tani nuk je thjesht e Shkuara. Je pjesa me e shemtuar e saj. Ne fund nuk e bere dot pis Shqiperine. E lodhe, e gjakose, e drobite. Por ajo fitoi mbi ty. Tani te lutem, ktheji dhe parate!” – shkruan Sokol Balla.