"Ka dy javë, nuk i dëgjohet zëri"/ Zbulohet ç'ka ndodhur me Metën pas humbjes

Deputeti socialist, Ervin Bushati, deklaroi se “luhatjet politike të Ilir Metës janë në sinkron me humbjen në zgjedhje”.

Kjo e shpjegon shumë qartë dhe qetësinë e presidentit këto dy javë pas zgjedhjeve. 

"Ilir Meta ka dy javë që nuk i dëgjohet zëri. Nuk ka çfarë të thotë, ai e pranoi humbjen e opozitës. Meta duhet të largohet dhe Presidenti i ri duhet të jetë i të gjithë shqiptarëve”, tha Bushati.