“Ku e ke fshehur floririn që vodhe?”/ Ilir Meta vendoset në siklet, i thonë që...

Socialistët janë të vendosur për shkarkimin e Ilir Metës që përdor zyrën e Presidencës për interesat e LSI-së. 

Prej më shumë se dy javësh Ilir Metës nuk i dëgjohet zëri i gojës, ndërsa pas shkarkimit SPAK do ta hetojë pasurinë e tij. Ajo që bie në sy janë komentet e shumta që vijnë në adresë të presidentit dhe akuzat që hedhin ndaj tij, duke i përmendur aferat korruptive.

“Ilir Meta, duhet të tregosh ku e ke fshehur floririn që grabite kur ishe Kryeministër”, i shkruan djali, por pas disa minutash fshihet komenti i tij në Facebook.