Kur do të shkarkohet Ilir Meta? Spiropali tregon dy lëvizjet: Kemi firmosur për...

Ministrja Elisa Spiropali ka folur për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, duke thënë se procedurat janë firmosur nga socialistët. 

“Kemi mbledhur firmat dhe do ndjekim procedurat parlamentare. Do ta shkarkojmë në Kuvendin e Shqipërisë, pastaj shkon çështja në Gjykatë Kushtetuese”, tha Spiropali për shkarkimin e Metës. 

“Ne nuk ndjehemi as triumfator në këtë fitore, nuk do keni nga ne asnjë fishekzjarre asnjë triumf”, shtoi ajo.