Lajm i Fundit/ Pipero: I kërkoj Qeverisë Rama që të marrë vendimin për...

Pëllumb Pipero ka deklaruar se situata epidemiologjike në vendin tonë po shkon drejt fundit.

Mjeku ka kërkuar qeverisë që brenda muajit maj do të rishikohet vendimi i orës policore, duke hapur baret dhe restorantet. 

"Janë ulur shumë rastet e reja dhe spitalet janë qetësuar nga shtrimet. Mendoj se ka ardhur koha që Qeveria të hapet plotësisht duke hequr orarin kufizues, kurse baret dhe restorantet të punojnë me kohë të plotë", tha Pipero.