Lajm i Fundit/ Saliu në hall, Prokuroria hap dosjen e “21 janarit”. Nisin hetimet për...

Prokuroria e Tiranës ka rihapur dosjen e "21 janarit".

Pas vendimit të Amerikës, kanë nisur hallet për Saliun, pasi është rihapur çështjen e Aleks Nikës dhe Hekuran Dedës, të ekzekutuar në Bulevard nga qeveria Berisha e cila hapi zjarr ndaj protestuesve. 

Mësohet se çështja është regjistruar në prokurori prej 1 muaj dhe hetimi po vijon me veprime konkrete. Hetimi për vrasjen e Nikës, një nga 4 viktimat e 10 viteve më parë, ishte pezulluar pasi sipas organeve të drejtësisë së asaj kohe, nuk kishte asnjë autor të dyshuar.