Ndodh tani/ Shkëlzen Berisha humb në Amerikë gjyqin për Gërdecin, ja vendimi...

Shkëlzen Berisha e ka humbur gjyqin në SHBA me gazetarin amerikan Guy Lawson.

Në librin ‘Armët dhe Çunat’, që ka në thelb traagjedinë e Gërdecit, Lawson ka shkruar edhe për djalin e ish-kryeministrit, Sali Berisha, duke nxjerrë fakte dhe prova që provojnë se Shkëlzeni ka qenë i përfshirë në trafikun e armëve. 

Pra, Gjykata e pavarur Amerikane ndryshe nga drejtësia e kalbur shqiptare, vërteton përfshirjen e Shkëlzenit në skandalin e Gërdecit, ku u vranë 28 persona, shkruan Gazeta Tema.