Numërimi i votave/ Jo vetëm LSI-ja, Monika merr një tjetër “goditje” nga...

KQZ ka publikuar zyrtarisht të dhënat e numërimit të votave për partitë dhe kandidatët në zgjedhjet e 25 prillit. 

Ashtu siç e kishte paralajmëruar edhe Rama, LSI-ja ka marrë një goditje të rëndë pasi fitoi vetëm 4 mandate deputetësh. Nga ana tjetër, Monika Kryemadhi, edhe pse drejtuese partie, mori vetëm 2.446 vota personale.

Kjo shifër tregon “shuplakën” e popullit shqiptar ndaj shushunjave të LSI-së.