“O Ilir ku je”/ Sali Lushaj i shkruan Metës, befason të gjithë me paralajmërimin e tij!

Presidenti Ilir Meta ‘theu’ heshtjen e tij për shpalljen ‘Non-Grata’ të Sali Berishës nga Amerika.

Meta e ka cilësuar vendimin e shpallur nga sekretari amerikan, Blinken, "si një fletërrufe e porositur nga Edi Rama".

Nuk mund t’i mungonte as komenti epik i Sali Lushajt, ish truproja i Saliut, i shkruan Metës: "Deri në vdekje do ta mbështesim presidentin Meta dhe Sali Berishën. Do të zhdukim anti-shqiptarët"