“Po dalim fitues”/ Rama jep lajmin fantastik, për herë të parë në 8 qytete po...

Shqipëria po ia del, ndoshta edhe më mirë se shumë vende të Bashkimit Europian.

Pandemia në vendin tonë po shkon drejt fundit pasi janë ulur ndjeshëm rastet e reja kurse në spitale po trajtohen një numër i vogël pacientësh. 

Për herë të parë, Qeveria Rama njofton se në 8 bashki të Shqipërisë nuk ka asnjë rast të ri të regjistruar me koovid. Dy javët e fundit zona pa raste janë: Puka, Bulqiza, Klosi, Fushë Arrëzi, Belshi, Peqini, Ura Vajgurore dhe Divjaka.