Rama bën lëvizjen e papritur, Kryeministri befasisht merr avionin e fluturon drejt ...

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama, niset drejt Brukselit për një vizitë zyrtare.

Në fokus do të jetë çështja e Integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Në Bruksel Rama do të marrë aprovimin për konferencën e parë ndërqeveritare. 

Pritet që Rama të zhvillojë dhe një takim me shefin e politikës së jashtme së Bashkimit Europian, Josep Borrell.