Shqipëria po ia del/ Qeveria Rama jep njoftimin e madh: Ja çfarë ka ndodhur sot...

Falë punës fantastike të Edi Ramës, pandemia në vendin tonë po shkon drejt fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit konfirmoi vetëm 23 raste të reja nga 3.862 testime, shifra më e ulët gjatë këtyre ditëve. Shqipëria është drejt hapjes totale pasi pandemia po merr fund dhe spitalet janë lehtësuar.

Në të gjithë Shqipërinë në total janë vetëm 1.100 raste aktive. Deri tani janë vaksinuar rreth 750 mijë qytetarë duke krijuar imunitetin e plotë të popullsisë.