Vendimi i Amerikës për Berishën, vjen mesazhi i koduar për kryeministrin Rama

Gazetarit Artan Hoxha i ka bërë përshtypje heshtja e presidentit Ilir Meta dhe e kryeministrit Edi Rama lidhur me vendimin e DASH për të shpallur “non grata” Sali Berishën. 

“Mire shkelqesia Presidenti, eshte zhdukur se po fsheh sfurqet dhe hanxharet qe mprehu para 25 prillit, po udheheqesi Rama, ku ka humbur si spata pa bisht?! 

Na thuaj nje fjale he burre, sido qe te jete, pse ta ka ngrene macja gjuhen?!”, shkruan Artan Hoxha, ndërsa kryeministri ka paralajmëruar se Drejtësia e Re do të ndëshkojë të paprekshmit e politikës.