“Vish brekë çeliku”/ Doli kundër Amerikës, Ilir Meta merr paralajmërimin nga...

Ilir Meta i doli në mbrojtje Sali Berishës dhe i shpalli luftë të hapur Amerikës. 

Gazetari i njohur, Artan Hoxha paralajmëron zhvillime të bujshme duke porositur Ilir Metën që të "veshë brekë çeliku".

“Nëj kujdes o Ilir, ti e di këshillën që sherifi amerikan të thotë, ndërsa të hedh hekurat: “Çdo fjale që do të thuash nga ky moment, do të përdoret kundër teje në gjyq”…Deri ditën kur SHERIFF-i te vendos prangat, ke kohë të porositësh një pale “brekë” çeliku. Marinsat Amerikane do të bëjnë një demostrim force në Bulevardin “Deshmorët e Kombit”, fiks para zyrës tënde”, shkruan Hoxha.