Vjen ‘goditja’ e fortë/ “Meta e Berisha dëshmojnë në gjyq kundër njëri - tjetrit, floriri...

Pas Berishës i cili u shpall “non-grata” nga Amerika, radhën e ka presidenti Ilir Meta. 

Sipas avokatit, Idajet Beqiri dyshja Berisha - Meta do të dëshmojnë në gjyq kundër njëri-tjetrit. 

“Që në 1992 Ilir Meta e Sali Berisha kanë bashkëpunuar me njëri-tjetrin. Këta janë akuzuar, por do të jenë dëshmitarë për njëri-tjetrin. Berisha ka thënë që Ilir Meta vodhi floririn e Kërrabës dhe e ka argumentuar si e vodhi. Kurse Ilir Meta ka akuzuar Berishën si hajdut. Tashmë ka ardhur koha që të ballafaqohen të dy dhe do të thonë cila është e vërteta”, tha Beqiri.